0

معنای واقعی عشق

دسته بندی ها : بازنشستگان 15 مرداد 1398 ولی بختیاری 655 بازدید
معنای واقعی عشق

 

 

 

 

 

 

 

در یکی از برنامه های کوهنوردی با یکی از پیشکسوتان (بازنشستگان) مواجه شدم و بعد از گپی که با ایشان داشتم ، زمانی که میخواستم عکسی از ایشان بگیرم ، علت را پرسید . وقتی به ایشان گفتم که عکس را برای کسانی می خواهم که فکر میکنند پیشکسوتی (بازنشستگی) یعنی در خانه نشستن و هیچ اقدامی نکردن ، این پیشکسوت(بازنشسته) کاملاً سرحال و قبراق ، بعد از دادن اجازه عکس،به من گفت، که این عکسها فایده ندارد ، و فرد باید خودش عشق باز باشد . گفت که فرد اول باید عشق باز خدا باشد ، و سپس عشق باز طبیعت تابداند که سلامتی چیست و چطوری باید از این نعمت خدادادی ، استفاده بهینه و مطلوب را ببریم در این مقاله بر آنیم که بدانیم عشق باز بودن یعنی چه ؟ چرا باید در دوران پیشکسوتی (بازنشستگی) عشق باز باشیم ؟ و چطوری می توان در دوران پیشکسوتی (بازنشستگی) عشق باز بود ؟

معنای واقعی عشق :  

  

در پروازهای شوم 11 سپتامبر 2001 که همگی منجر به نابودیسرنشینان آن شد ، کارشناسان با بررسی مکالمات تلفنی آخر سرنشینان بد اقبال آن پروازها که با اقوام خود صورت گرفته بود ، به نتیجه جالبو قابل تأملی دست یافتند . مسافران در آن لحظات هراس ، با افرادی تماس گرفتند که به راستی عاشق شان بودند ، تا دگر بار خاطرات عاشقانه شان را تجدید کرده و واپسین واژه های عاشقانه را به یکدیگر تقدیم کنند .  موضوع هیچ یک از این مکالمات تلفنی پیرامون کارهای شرکت ویا وضعیت سهام بورس و … نبود . زیرا کلامی که مبتنی بر عشق و احساسات نباشد ، به ذهن مسافرانی که خود را در آستانه مرگ می دیدند هرگز خطور نمی کرد و در آن لحظات پایانی ، با ارزش ترین اولویت ذهنی آنان ، همانا سپری کردن واپسین دقایق زندگی شان با عشق و محبت بود .

 

عشق باز کیست ؟

 

معنی عشق در ویکی پدیا عبارت است از عشق لذّتی مثبت است که موضوع آن زیبایی است ، همچنین احساسی عمیق ، علاقه‌ای لطیف و یا جاذبه‌ای شدید است که محدودیتی در موجودات و مفاهیم ندارد اما محدودیت در فکر و عملکرد دارد و می‌تواند در حوزه‌هایی غیرقابل تصور ظهور کند . همچنین برخی نشانه ها می تواند به شما اثبات کند که عاشق طرف مقابل هستید و او هم به همان اندازه ، شما را دوست دارد . نشانه های عشق واقعی عبارتند از :

  • به سمت هم کشیده می شوید .
  • با هم بودن خوش میگذرونید .
  • همیشه برای هم حاضرید .
  • منتظر موقعیت می مانید .
  • اعتماد به نفس دارید .

        

پندار و کرداری که در مسیر عشق حرکت نمی کند ، مانع از رسیدن ما به اصل وجودی مان باشد . آگاه باشیم که همه ما از سرچشمه عشق خالص و ناب به این گیتی قدمنهاده ایم . و باید بدانیم که چطوری می توان همچنان به آن سرچشمه متصل بود ، و عشق باز با خدا و طبیعت بود .

چرا باید در دوران بازنشستگی (پیشکسوتی) عشق باز باشیم ؟

 

وقتی ما بتوانیم در دوران پییشکسوتی (بازنشستگی) عشق باز باشیم و عشق باز خداوند متعال باشیم ، دیگر هیچ طوفانی نمی تواند کوچکترین خللی و ناراحتی به ما وارد نماید و زندگی سالم و با آسایش ما را لطمه دار نماید و اگر بتوانیم عشق باز طبیعت باشیم ، می توانیم از تک تک نعمتهائی که خداوند برای رفاه و آسایش ما فراهم نموده استفاده نماییم . عشق باز طبیعت بودن ، یعنی استفاده کامل و بهینه از تمام وجود خودمان استفاده کامل و بهینه از تمام فضایی که خداوند برای ما خلق نموده است ؛ استفاده کامل و بهینه و ارتباط با تمام افرادی که در اطراف ما وجود دارند .

چگونه می توان در دوران پیشکسوتی(بازنشستگی) عشق باز باشیم؟

این هم مثل بسیاری از موارد دیگر که به راحتی ، لکن با تمرین واستمرار می تواند ما را از یک فرد خواب آلود و ساکن ، به یک پیشکسوت (بازنشسته) مفید ، سالم و با نشاط هدایت نماید ، بسیارساده و روان می نماید . همانگونه که در مقاله ارتباط با خود مطرح نمودم ، ابتدا شما می باید ، ارتباط خوبی با خودتان که بیشترین مدت را با آن می گذرانید ، داشته باشید . در مرحله دوم ، ارتباط با محیط است ، که بتوانیم به درستی ارتباط خوب و بهره وری با محیط اطراف داشته باشیم و از تک تک موارد در هر زمان و هر موقعیتی در جهت بهینه نمودن زندگی خود استفاده نماییم . در مرحله سوم ، ارتباط با خدای مهربان است ، که می توانیم با بالابردن معنویت خود ، ارتباط خوبی با معبودمان که با خلق ما ، خودش را تحسین نموده است ، داشته باشیم . وقتی بتوانیم ارتباط خوبی با معبود داشته باشیم ، استرس ها و ناراحتی ها که مبدأ پیدایش بسیاری از بیماریها می باشد ، از وجود ما خارج می گردد . در مرحله چهارم نیز ارتباط خوبی با اطرافیان پیدا نماییم تا بتوانیم باارتباطات قوی با اطرافیان زندگی ، شاد ، با نشاط و سلامتی را برای خود و اطرافیان خود تهیه نماییم . اگر این مقاله برای شما مفید بود ، آن را به دیگر عزیزان خود نیز هدیه نمایید .

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
گنج انسانی
ولی بختیاری

مدرس و مدیر مجموعه گنجینه نیروی انسانی سابقه تدریس از سال 1366 نویسنده کتاب های الهی پیر شی، لذت زندگی در وقت اضافه، صیانت از جان، الفبای بازنشستگی، لبخند ماندگار نویسنده بیش از 190 مقاله در خصوص بازنشستگی همکاری با پورتال پایش صندوق بازنشستگی کل کشور همکاری با مجله آتیه نو، سازمان تأمین اجتماعی همکاری با مجله تجلیل، بنادر و دریانوردی، دیدنو

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه گنج انسانی

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!