0

خود را ندیدن به چه معناست ؟

دسته بندی ها : بازنشستگان 15 مرداد 1398 ولی بختیاری 721 بازدید

 

 

 

 

 

 

 

خود را ندیدن به چه معناست ؟

خود را ندیدن یعنی اینکه دولت ، صندوق ، کانون ، افراد ، دیگران و … همه را ببینید ، اما عملکرد خودمان در خصوص خودمان را نایده بگیرم و اینکه چطوری از خودمان دفاع کنیم و چطوری ارتباط درستی باخودمان برقرار کنیم ؟ زمانی که با انگشت دیگران را خطاب قرار می دهیم و آنها را عامل تمام رفتارهای انجام شده با ما قلمداد می کنیم ، غافل از این هستیم که با سه انگشت دیگر ، خودمان را هدف قرار میدهیم .

زیرا که اگر دیگران حداقل یک برابر در خصوص وضعیت معیشتی ، سلامتی و … ما مقصر هستند ، سه برابر خودمان در خصوص موارد فوق مسئول هستیم و می بایست در این باره تصمیمات اساسی و کاربردی گرفته و به اجرا درآوریم .

 

چرا دیدن خود در دوران بازنشستگی (پیشکسوتی) بسیار مهم است ؟

تا زمانی که قبول نکنیم که مسئول اتفاقات فعلی ما خودمان هستیم ، هیچ تغییری در وضعیت معیشتی ، سلامتی ، بیمه و درآمد ایجاد نخواهد شد . پس در درجه اول باید خودمان را بشناسیم و خود را ببینیم . اگر بتوانیم خود را درست ببینیم و مهارت ، تخصص ، توانایی و عملکردخودمان را باور داشته و همچنان بدانیم تا خودمان قدم برنداریم ، هیچ فردیا گروهی ، نیز نمی توانند برای وضعیت زندگی ما کاری انجام دهند . (هر چند که عزیزان برنامه هایی جهت تغییر وضعیت زندگی گنجینه های نیروی انسانی دارند) اگر بدانیم که کلیه اعضاء و جوارح ما برای یک سن سه رقمی ساخته شده است و اگر هم در حال حاضر مشکل و مسئله ای در خصوص سلامتی وجود دارد ، ما می توانیم بوسیله تغذیه صحیح و انجام حرکات ورزشی مناسب ، مجدداً سلامتی و شادابی و نشاط خود را باز یابیم .

 

چطوری می توان خود را در دوران پیشکسوتی (بازنشستگی) دید ؟

ابتدا باید باور کنیم خودمان مسئول زندگی خود هستیم و این خود ما هستیم که باید تغییرات اساسی و جدی در زندگی خود ایجاد نماییم .  پس از اینکه باور کردیم که مسئول زندگی خودمان هستیم ، آنگاه باتوکل بر خدا و تهیه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت ، نسبت به اجرایان اقدام نماییم . ما بسیاری از مهارت هایمان را با آموختن ارتباط مؤثر می توانیم به خوبی به دیگران و نسل بعدی ، انتقال دهیم ، به صورتی که آنها با طیب خاطر به سخنان گنجینه های نیروی انسانی گوش فرا دهند و با دریافت این مهارت ها بتوانند دنیا را برای خودشان و دیگران زیباتر نمایند . و نیز می توان با ثبت تخصص ها و مهارت های دریافتی ، بصورت نوشته ، فیلم و صوت آنها را جاودان نمود و به دیگران نیز انتقال داد .

          

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
گنج انسانی
ولی بختیاری

مدرس و مدیر مجموعه گنجینه نیروی انسانی سابقه تدریس از سال 1366 نویسنده کتاب های الهی پیر شی، لذت زندگی در وقت اضافه، صیانت از جان، الفبای بازنشستگی، لبخند ماندگار نویسنده بیش از 190 مقاله در خصوص بازنشستگی همکاری با پورتال پایش صندوق بازنشستگی کل کشور همکاری با مجله آتیه نو، سازمان تأمین اجتماعی همکاری با مجله تجلیل، بنادر و دریانوردی، دیدنو

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0