0

حضور بازنشستگان در مهمانی های مختلف

دسته بندی ها : در شرف بازنشستگی 14 مرداد 1398 ولی بختیاری 526 بازدید

 

 

 

 

 

 

 

حضور بازنشستگان در مهمانی های مختلف

در مراسم های مختلف ، زمانی که نوبت به جشن و سرورمی رسد، یکسری از افراد دوست دارند افرادی را به این مجالس دعوت نمایند که سراسر شادی و نشاط باشند و از دعوت افرادی با سن کمی بالاتر ، به این مجالس ، خود داری می نمایند . در مقابل ،  کسانی هستند که تا پیشکسوتان (بازنشستگان) در مراسم ها حاضر نباشند ، حاضر به برگزاریمراسم جشن و سرور نمی باشند.

تفاوت در کجاست ؟

آیا تفاوت در فرهنگ ها و افکار است ؟

ما در این مقاله قصد داریم این مقوله را مورد بحث و بررسی قرار دهیم .

چرا حضور بازنشستگان (پیشکسوتان) در مراسم ها ، ضروری است؟

حضور پیشکسوتان (بازنشستگان) درخانواده ها بسیار ارزشمند است ، پیشکسوتان (بازنشستگان) همانند سکان کشتی هستند که تلاطم ها را به آرامش تبدیل می کنند و با مشورت دهی به فرزندان و جوانان آرامش را در زندگی آنان ایجاد میکنند و مانع بروز مشکلات خانوادگی می شوند . تمام تلاش دشمنان برای ایجاد ناامنی و از هم پاشیدن بنیانخانواده ها است و پیشکسوتان (بازنشستگان) که دوران ناامنی پشت سر گذاشته اند ، مشکلات ناامنی را برای جوانان بازگو میکنند . گاهی ممکن است فرزندان درگیر مشکلات و گرفتاری های خانوادگی شوند و فرصت کمتری برای سرکشی و دلجویی از پیشکسوتان (بازنشستگان) و یا پدر و مادرها در اختیارداشته باشند که پدران و مادران نیز باید آنها را درک کنند تا فرزندان نیز بتوانند با آرامش به آنها خدمت کنند . گاهی به اشتباه این تفکر در ذهن می آید که کمک به پیشکسوتان (بازنشستگان) و پدر و مادرها باید اشتباه باشد اما واقعیت این است که وقتی سن بالا می رود نیاز به محبت و دلجویی بیشتر می شود . از پیشکسوتان (بازنشستگان) و بزرگترها انتظار می رود مسائل اخلاقی ، رعایت حریم محرم و نامحرم ، رعایت حجاب و ارزشهای اسلامی را برای فرزندان بازگو کنند زیرا گاهی بالا رفتن آمار طلاق و مشکلات خانوادگی بخاطر سکوت بزرگترها است که اگر تذکراتی داده شود جامعه از مفاسد دور می شود .

 

چگونه حضور بازنشستگان (جهاندیدگان) راپررنگ نماییم ؟

پیشکسوتان (بازنشستگان) یا بزرگان یک فامیل و طایفه ، واسطه صلح و آشتی باشند و کارهای خداپسندانه انجام دهند . دشمنان اسلام در وضعیّت کنونی از همه توان و منابع خود در راه تغییر فرهنگی جوامع مسلمان به نفع اهداف شوم خوداستفاده می کنند. تفکّرات و نگرش های جدید در جوانان و نوجوانان شاید در برخی موارد مانند خلوص نیّت گذشته نباشد . تجربه ثابت کرده است که هر چه ما از سنّت و فرهنگ اصیل خود فاصله بگیریم به فرهنگ های جایگزین ناکار آمد و شاید کم اهمیّت دیگر بیشتر نزدیکتر می شویم . از این رو ، وجود یک پیشکسوت (بازنشسته) یا مرشد می تواند مانند پل ارتباطی بین نسل ها ، در افزایش بصیرت نسل های جدید و انتقال فرهنگ ازگذشته به حال و یا آینده اثرات شگرفی داشته باشد .

پیشکسوتان (بازنشستگان) مایه برکت و رحمت

برکت از ثروت یا قدرت نیست؛

چه بسیار افرادی که قدرت داشتند و به سعادت نرسیدند و در نهایت شقاوت از دنیا رفتند و چه بسیار افرادی که از صبح تا شب مشغول کارند و ثروت می‌ اندوزند ؛ امّا در زندگی خود خیری نمی‌بینند و در نهایت ، احساس شادی ندارند یا رضایتی در قلب خود حس نمی‌کنند . در واقع ، آنان در زندگی خود به دلایل مختلف از برکات الهی محرومند . احترام به پیشکسوتان (بازنشستگان) از سوی کوچک ترها ، لطف و عنایت الهی به آن جمع را بیشتر میکند و خداوند در تعالی آن گروه احترام کننده ، نعمت فراوان تر و پایدارتری را نازل می کند . هر چند دریای رحمت خداوند بیکران است و لطف عامّ (رحمانیّت) و لطف خاصّ (رحیمیّت) خداوند برحسب حکمت الهی به بندگان جاری است ؛ امّا بر حسب آموزه های اسلامی وجود پیشکسوتان (بازنشستگان) مایه خیر و برکت یک جامعه یا یک گروه است. به عبارت دیگر ، حضور پیشکسوتان (بازنشستگان) در مجالس و محافل موجب عنایت خاصّ حق تعالی را برای همه افرادشرکت کننده به همراه دارد . احترام به بزرگ ترها و ترحّم و مهربانى نسبت به کوچک ترها ، از دستورالعمل هاى اخلاقى اسلام است و کانون خانواده‏ ها را گرم و مصفّا میسازد .

رسول خدا (صلی الله علیه وآل وسلم) فرمودند :« البَرکة مَعَ اکابِرِکم »

برکت و خیر ماندگار ، همراه بزرگ ترهاى شماست .

بنابراین ، اگر جوانان قدر پیشکسوتان (بازنشستگان) را نشناسند و به جایگاه آنان حرمت ننهند، هم رشته‏ هاى عاطفى پیوندهاى انسانى از هم گسسته می‏شود ، هم از رأفت و عاطفه و تجربه پیشکسوتان (بازنشستگان) محروم میشوند ، هم نشانه بى‏ توجّهى خود به ارزش ها را امضاء کرده اند . از این رو ، احترام به پیشکسوتان (بازنشستگان) موجب نزول بسیاری از برکات الهی کاهش برخی مشکلات می شود .

استفاده از تجربه پیشکسوتان(بازنشستگان)

همیشه علم و تخصص حرف اول را نمیزند .گاهی اوقات علم بدون تجربه کارآمدی لازم را ندارد .

بنابراین ، در اداره کردن فعالیت های اجتماعی باید از معجون تجربه و دانش فرهنگی استفاده کرد . « پیشکسوت (بازنشسته) ، دنیایی از تجربه است». موی سفید حکایت از زندگی و فراگیری بسیاری از مکتب زمانه دارد و درس این مکتب بسیارگران و پُر هزینه است .

چه زیباست که تجربیّات پیشکسوتان (بازنشستگان) را در مدیریت امور اجتماعی و تمامی مراسم بیاموزیم و همیشه از آن‌ها بهره ببریم .

سعدی در این مورد بیت زیبایی دارد :

ز تدبیر پیر کهن بر مگرد که کار آزموده بود سالخورد

نتیجه گیری

برنامه ریزی صحیح جهت حضور گنجینه های نیروی انسانی در مراسم ها و مناسبت ها و استفاده از وجود پیشکسوتان (بازنشستگان) و تجربیّات آن ها ، هم تنهایی آنان را برطرف می کند و احساس کم ارزش بودن را در آن ها از بین می برد و هم منبعی مفید و ارزشمند از معلومات و تجربیّات را دراختیار جوانان نسل بعد قرار می دهد.

 

گنج انسانی
ولی بختیاری

مدرس و مدیر مجموعه گنجینه نیروی انسانی سابقه تدریس از سال 1366 نویسنده کتاب های الهی پیر شی، لذت زندگی در وقت اضافه، صیانت از جان، الفبای بازنشستگی، لبخند ماندگار نویسنده بیش از 190 مقاله در خصوص بازنشستگی همکاری با پورتال پایش صندوق بازنشستگی کل کشور همکاری با مجله آتیه نو، سازمان تأمین اجتماعی همکاری با مجله تجلیل، بنادر و دریانوردی، دیدنو

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0